CAE applikációs mérnök (Székesfehérvár)

A Hanon Corporation a világ egyik legnagyobb autóipari klímatechnikai beszállító vállalata, mely világszerte 40 gyártó üzemmel és 4 technológiai központtal rendelkezik. Magyarországi gyártóüzeme a Hanon Systems Hungary Kft. SZÉKESFEHÉRVÁRON klímakompresszorokat, hűtőközeg-továbbító rendszereket, hőszivattyú- és vízszelepet, valamint pumpákat gyárt a legnevesebb autómárkák számára közel 30 éve. Jelenleg a klíma-rendszerek üzletágunk folyamatosan fejlődő és növekvő termékfejlesztői csoportjába keresünk új kollégát a következő pozícióba:

Főbb feladatok

  • Klímarendszer alkatrészek és rendszerek tervezése-fejlesztése szoros együttműködésben a nemzetközi fejlesztői munkacsoporttal
  • Alkatrészek és rendszerek áramlástani és hőtani jellemzőinek analízise és kiértékelése
  • Alkatrészek és rendszerek saját frekvenciáinak, szerkezeti merevségének és teherbírásának analízise és kiértékelése
  • Vevői elvárásoknak megfelelő alkatrész tervek elkészítésének támogatása iteratív úton, mely tevékenységek során:
  • Együttműködés fejlesztésben részt vevő munkatársakkal, vevői képviselőkkel, beszállítókkal
  • Végeselemes modellek készítése járműklíma rendszerek, vagy alkatrészek szimulációs számításaihoz
  • Áramlástani analízisek készítése (CFD)
  • Szilárdságtani végeselemes analízisek készítése (FEA)
  • Már elkészült szimulációs modellek validálása és fejlesztése
  • CAE modellek teszt eredményekkel való összevetése, CAE modellek kalibrálása
  • Szimulációs eredmények előadása belső és külső ügyfeleknek
  • Külső vállalkozókkal végeztetett CAE analízisek koordinálása és felügyelete
  • Előfejlesztéselben való részvétel, melyek segítenek járműklíma rendszerek teljesítményének optimalizálásában / növelésében

Szakmai elvárások

  • Gépészmérnöki felsőfokú végzettség, vagy hasonló területen szerzett jártaság
  • Áramlástani ismeretek
  • Szilárdságtani ismeretek
  • A fenti két terület közül legalább az egyik terület mélyreható ismerete
  • Jártasság legalább egy 3D CAD rendszer használatában, CATIA V5 előny
  • Áramlástani és szilárdságtani kísérleti módszerek ismerete
  • Angol nyelv tárgyalás szintű ismerete írásban és szóban
  • Utazási hajlandóság

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Előnyt jelent megalapzott gyakorlati jártasság valamely CAE rendszerben (preprocesszor, megoldó, postprocessor ismerete), CFD, vagy FEA területen

Mit ajánlunk/Juttatások

  • Biztos háttérrel rendelkező munkahely
  • Lehetőség szakmai tudás folyamatos fejlesztésére

Személyiségbeli elvárások, kompetenciák

  • Magas szintű kommunikációs és előadói készség

Pozíció pontos megnevezés: CAE applikációs mérnök (Székesfehérvár)
Munkavégzés helye: Székesfehérvár
Terület: HVAC-CAD
Munkaszerződés típusa: Határozatlan idejű
Napi munkaidő: Teljes munkaidőben