Vám- és szállítmányozási ügyintéző - Pécs

A Hanon Corporation a világ egyik legnagyobb autóipari klímatechnikai beszállító vállalata, mely világszerte 40 gyártó üzemmel és 4 technológiai központtal rendelkezik. Hanon Systems Hungary Kft. Székesfehérváron közel 30 éve gyárt és szállít be klímarendszereket a legnevesebb autómárkák számára. A Hanon Systems 2019-ben PÉCSEN is megkezdi működését és 2020-ban egy új zöldmezős beruházást létesít. A pécsi Hanon gyár hűtőközeg-továbbító rendszereket fog gyártani. Keressük kollégáinkat, akik már a kezdő csapatban ott lesznek velünk!

Főbb feladatok

  • Import/Export fuvarok szervezése, nyomon követése
  • Import szállítmányok érkezésének koordinálása
  • Kapcsolattartás a szállítmányozó cégekkel
  • Export / import vámügyintézés
  • A vámügyintézéssel kapcsolatos jogszabályok (vám, jövedék, környezetvédelmi termékdíj) betartása, változásainak nyomon követése
  • EU-s forgalom, Intrastat adatkezelés, EKAER ügyintézés. Az Intrastat, EKAER előírások betartása, a változások nyomon követése.

Szakmai elvárások

  • Középiskolai végzettség
  • Felsőfokú vámügyintéző képesítés
  • 2-3 éves vám, vagy szállítmányozási területen szerzett tapasztalat
  • Windows környezet felhasználói ismerete

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Hasonló munkakörben szerzett tapasztalat
  • Angol nyelvismeret

Mit ajánlunk/Juttatások

  • Versenyképes fizetés és Béren kívüli juttatási rendszer
  • Biztos háttérrel rendelkező munkahely
  • Magasan képzett szakmai csapat
  • Lehetőség szakmai tudás folyamatos fejlesztésére
  • Új induló gyári környezet

Személyiségbeli elvárások, kompetenciák

  • Lendületes, dinamikus egyéniség, terhelhetőség

Pozíció pontos megnevezés: Vám- és szállítmányozási ügyintéző - Pécs
Munkavégzés helye: Pécs
Terület: MP&L Admin
Munkaszerződés típusa: Határozatlan idejű
Napi munkaidő: Teljes munkaidőben